Az online tanulás előnyei?

Bár az interneten bizonyos veszélyek leselkednek a fiatal nemzedékre, az internet kiváló médium az egyéni képességek fejlesztésére és a tudáshorizont szélesítésére. Az internet ésszerű használata kulcsfontosságú a tanulási sikerhez. A szülők és a diákok gyakorlati tippeket és ajánlásokat találnak az alábbiakban.

Az internetes tanulás pozitív aspektusai

A modern internetes tanulás elvileg nem helyettesítheti az iskolai órákat. Inkább az e-learning, ahogyan az online tanulás szakmailag ismert, hatékony kiegészítésnek és támogatásnak tekintendő. Az online tanulás pozitív aspektusa az a tény, hogy az iskolás gyerekek általában szívesen dolgoznak olyan technikai segédeszközökkel, mint a számítógépek, iPadek és laptopok. A fiatal generáció a mobileszközökön, a számítógépeken és az interneten nő fel, és nagyon ügyesen használja azt. A szülők kihasználhatják ezt a motivációt, hogy a számítógépen a kívánt és szükséges tudást szerezzék meg a diákok.

A gyerekek a laptopon tanulnak, emellett a feladatok tetszőleges gyakorisággal ismételhetők. Az érintett tanulók egy része nem mer kérdéseket feltenni, tartva osztálytársai reakcióitól. A gyerekek teljesítménykényszer nélkül tanulnak otthon, ami növeli a sikerességi arányt. Ezzel az iskolai kapcsolat biztosítása érdekében a megszokott környezetben lévő tudáshézagok bezárhatók. Ehhez járul még az időbeli rugalmasság. Mivel az internet korlátlan ideig elérhető, a leckék egyénileg beépíthetők a családi mindennapokba. Ideális esetben a tanulási egységeket a napi csúcsteljesítmény-fázisokba helyezik, hogy kihasználják a maximális motivációt és a koncentrációs képességet. A szülőknek meg kell határozniuk a tanulási idő életkorának megfelelő mértékét, hogy elkerüljék a túlterheltséget.

Tanulási lehetőségek a világhálón

Az internet mint tanulási médium a tanulási lehetőségek széles skáláját nyújtja. A hivatalos referenciamunkáktól és interaktív gyakorlatoktól a speciális nyelvvizsgákig minden igénynek és minden korosztálynak van valami megfelelő. Mivel az interneten nagyon sok és változó minőségű tanulási lehetőség kínálkozik, a szülők figyelmesen kísérjék gyermekeiket az internetes tanulás során, és szűrjék ki a jó minőségű tanulási lehetőségeket.

Online magántanárokat is alkalmazhatnak az iskolai eredmények javítására.

Ismételje meg és készítse elő

Az iskolában rendszeres időbeosztásra kerül sor a tesztekre és a vizsgákra. Az interaktív internetes oktatással a gyerekek folyamatosan és célzottan készülhetnek fel. Online tesztekkel és ügyesen megtervezett ismétlésekkel a korábban tanult tudás egységekre bontható és lekérdezhető. Ezzel nemcsak tudásukat tehetik próbára a tanulók, hanem önbizalmuk is növekszik. Magabiztosabbak a vizsgákon, ha az otthoni feladatokat sikeresen elsajátították.

Gyermekbarát módon megfogalmazott hírek, információk

A gyerekek általában kíváncsiak és érdeklődők. Elég indok ahhoz, hogy kiegészítsem a gyermekeknek szóló webhelyek repertoárját. Számos közintézmény, szervezet, újság felismerte már az igényt, és megfelelő megoldásokat tervezett a gyermekek számára. Például sok biológia és környezet iránt érdeklődő diáknak jó szórakozást kell nyújtania a Greenpeace gyerekeknek szóló weboldalán. Ott aktuális témákkal foglalkoznak, és olyan tudást adnak át, ami korántsem jelentéktelen az iskolában. Játékosan jobb megértést ad a gyerekeknek azokról a dolgokról, amelyeket a világ minden tájáról érdemes tudni.

Használjon multimédiás tanulási tartalmat

Különösen izgalmas a multimédiás tanulás, amely kényelmesen online is elvégezhető. A változatos videók, hangfájlok és humoros animációk formájában megszerzett tudás könnyebben érthető, mint a könyvekben található „száraz” elmélet. Mivel a multimédiás tanulás számos érzékszervre hat, a tanulási egységek kevésbé tűnnek fárasztónak, inkább szórakoztatónak és érdekesnek tartják őket. Néhány neves tananyagszolgáltató már kidolgozta a jó tananyag ajánlott repertoárját. A fizikai tényektől a tudományos jelenségekig és a matematikai kihívásokig minden megtalálható.

A világ legnagyobb könyvtára

A tankönyvekhez képest a legtöbb gyerek az internetet izgalmas alternatívaként tekinti az információkeresésre. Legyen szó a következő projektről, egy tudományos tesztről vagy egy lehetetlennek tűnő matematikai feladatról, szinte mindenre van elfogadható válasz az interneten. Jól ismert példa erre a Wikipédia ingyenes enciklopédiája.